Početak prijava obrazovnih programa

Autor: Maja Hižman, 8. 7. 2020.

Poštovani učenici i roditelji!

Podsjećamo vas kako je od danas u 12:00 omogućena prijava obrazovnih programa srednjih škola. Prvi će rezultati biti vidljivi danas nakon 22 sata.

Moguće je odabrati maksimalno 6 programa pa treba paziti nalazi li se željeni program (zanimanje koje učenik najviše želi upisati) na vrhu prioriteta.

Ukupan broj bodova i trenutno stanje za pojedini prijavljeni program učenik može vidjeti klikne li na karticu „Moji rezultati“.  Tamo gdje u stupcu „Najbolji odabir“ piše Da učenik je kandidat za navedeni program. Isto tako kod ostalih programa može se vidjeti koje mjesto učenik zauzima s obzirom na stanje svojih bodova. Pritom je važno da je broj u stupcu „Plasman prema bodovima“ manji od broja u stupcu „Upisna kvota“.

Pametno je imati zanimanje „u rezervi“ u slučaju da učenik ne uspije upisati željeno zanimanje. Zato je posebno važno pratiti stanje bodova i u ostalim prijavljenim programima. Ukoliko je učenik prijavio programe za koje se uvidom u rezultate vidi kako učenik ne može prema ostvarenom broju bodova upisati odabrano zanimanje, moguće je takav odabir obrisati i umjesto njega odabrati neki drugi program. Promjene se događaju svakih sat vremena. Ako ste mijenjali poredak ili dodavali nove programe, tek za sat vremena možete vidjeti novo stanje u kartici „Moji rezultati“.

Do 13.7.2020. do 12 sati obavezno dostavite svojim razrednicama potvrde na temelju kojih možete ostvariti dodatan 1 ili 2 boda. Dokumente možete poslati na već objavljene adrese elektroničke pošte.

Trebate li pomoć oko prijava obrazovnih programa slobodno nam se obratite!

Sretno svima!

Početak prijava obrazovnih programa

Autor: Maja Hižman, 8. 7. 2020.

Poštovani učenici i roditelji!

Trebate li pomoć oko prijava obrazovnih programa slobodno nam se obratite!

Sretno svima!

« Srpanj 2024 »