Matematičko natjecanje Mathema

Autor: Maja Hižman, 24. 5. 2017.

U petak, 19. svibnja 2017. u Koprivnici se održalo matematičko natjecanje Mathema koje je okupilo vrsne matematičare iz 65 škola s područja 16 hrvatskih županija. Mathema je najveće ekipno natjecanje iz matematike u Hrvatskoj i jedan od projekata Udruge mladih koprivničkih matematičara.

Natjecanje se održalo na dvije lokacije i to za 1100 učenika osnovnih škola u prostorijama Osnovne škole „Braća Radić“, a za 250 učenika srednjih škola u prostorima Gimnazije „Fran Galović“. Cilj ovog natjecanja je poticanje logičkog mišljenja i matematičkih sposobnosti kod učenika te popularizacija matematike. Ovaj projekt financijski je podržao Grad Koprivnica. Mathema je zamišljena kao ekipno natjecanje učenika istog uzrasta u ekipama po troje učenika. Vrijeme rješavanja zadataka je 80 min (zadaci grupirani po težini te nose 1 , 2, 3 ili 4 boda).

Ove školske godine naša škola je na Mathemu prijavila 4 ekipe:

5.r

KALKULATORI (Fran Begić, Vinko Fabuš, Alan Kovačić - 34. mjesto)

MATEMATIČKE SVEZNALICE ( Ines Sataić, Hana Široki, Pavao Dombaj - 38. mjesto)

6.r

MRR-Drnje (Roko Blažek, Renato Dukarić, Matija Kovačić - 59. mjesto)

7.r

PALČIĆI (Altea Polančec, Gabriela Mikulec, Maja Špoljar - 46. mjesto )

Neki učenici naše škole su na Mathemi sudjelovali kao članovi ekipa Centra izvrsnosti kojeg su vrijedno pohađali cijele školske godine: Ana Felak, Emina Hrženjak, Iva Betlehem, Filip Baronić, Fran Lugarov, Stjepan Đelekovčan, Jakov Dolenec i Andrija Njerš.

Čestitamo svim učenicima na uloženom trudu i postignutim rezultatima!

Autorica: Izabela Zvonar Horvat

Matematičko natjecanje Mathema

Autor: Maja Hižman, 24. 5. 2017.

Ove školske godine naša škola je na Mathemu prijavila 4 ekipe:

5.r

KALKULATORI (Fran Begić, Vinko Fabuš, Alan Kovačić - 34. mjesto)

MATEMATIČKE SVEZNALICE ( Ines Sataić, Hana Široki, Pavao Dombaj - 38. mjesto)

6.r

MRR-Drnje (Roko Blažek, Renato Dukarić, Matija Kovačić - 59. mjesto)

7.r

PALČIĆI (Altea Polančec, Gabriela Mikulec, Maja Špoljar - 46. mjesto )

Čestitamo svim učenicima na uloženom trudu i postignutim rezultatima!

Autorica: Izabela Zvonar Horvat

« Ožujak 2024 »