KOŠARKAŠICE OŠ FRAN KONCELAK PONOVNO NA ZAVRŠNICI DRŽAVNOG

Autor: Administrator , 18. 5. 2009.

KOŠARKAŠICE OŠ FRAN KONCELAK PONOVNO NA ZAVRŠNICI DRŽAVNOG IAKO ŠESTE, NAMUČILE SVE PROTIVNICE, A UZ MALO SPORTSKE SREĆE MOGLE SU U SAM DRŽAVNI VRH

U Šibeniku od 11. – 13. svibnja 2009. godine u organizaciji MZOŠ-a održana je završnica PH za osnovne škole, na kojem su drugu već godinu za redom sudjelovale košarkašice Osnovne škole „Fran Koncelak“ iz Drnja. Sam plasman na završnici državnog je uspjeh hvale vrijedan, jer u natjecanju je bilo 246 osnovnih škola iz cijele Hrvatske, a Drnjanke su to ostvarile već samim plasmanom na državno prvenstvo među prvih šest osnovnih škola u Hrvatskoj. Za prigradsko naselje Drnje domicilnu osnovnu školu, područne škole u Hlebinama i Peterancu, općine Drnje, Hlebine i Peteranec, uspjeh je uopće pojaviti se na takvom natjecanju, a potrebno je istaknuti potporu svih naprijed navedenih subjekata koji su još prije četiri godine dali potporu Školi košarke ŽKK Koprivnica planskog i kontinuiranog rada sa djecom osnovno školskog uzrasta. Košarkašice OŠ „Fran Koncelak“ su na državnom prvenstvu na kraju zauzele 6. mjesto, ali ne treba biti razočaran jer u konkurenciji sa dvije ekipe iz Zagreba, Šibenčankama, Riječankama i privatnom školom košarke iz Đakova, to je ipak realnost, a nikome nije bilo lako i trebalo se potruditi da se pobijedi ekipa Drnja.Mora se napomenuti da prva utakmica sa Šibenčankama, koje su se na kraju okitile broncom, vodilo se cijeli susret do dvije minute prije kraja, i na kraju izgubilo sa pet poena razlike.U drugom susretu sa prvoplasiranom ekipom iz Zagreba ŠŠD Vuk-Vukomerec izgubilo se sa 22 poena, iako do konca treće četvrtine je bilo samo -8, a imenovane košarkašice su ove godine državne prvakinje. Iz prednjeg je vidljivo da su Drnjanke bile u grupi sa najkvalitetnijim osnovno školskim ekipama iz države, a u grupi A ostale ekipe su bile neusporedivo slabije ekipe. Sustav natjecanja odredio je da su Drnjanke odmah poslije druge utakmice sa ŠŠD Vuk, morale razigravati za plasman 5 – 6 mjesto. U skraćenom susretu (dogovor voditelja obiju ekipa) ovako umorno Drnje je izgubilo sa 5 poena razlike i tako zauzelo 6. mjesto na državnom prvenstvu. U osnovno školskoj ekipi OŠ „Fran Koncelak“ Drnje su igračice sedmih, šestih, petih pa čak i dvije četvrtih razreda što dovoljno govori o perspektivi i da će se imenovana ekipa, realna je pretpostavka i naredne školske godine plasirati na državno, a tada su uz malo više sreće u izvlačenju grupa, moguće su i medalje. Pohvale svim igračicama na uloženom trudu, od kojih posebno treba istači Emu Šimunić, a zatim Martu Šimunić, Valentinu Šiminić, Martinu Kraljić, Ivu Ilić i povremeno Mirnu Begić.

SASTAV EKIPE OŠ FRAN KONCELAK: Jelena Đukin, Ana-Marija Mihalić, Lucija Begić, Valentina Šimunić, Iva Ilić, Martina Kraljić, Ana Šestak, Marta Šimunić, Mirna Begić, Ema Šimunić, Martina Širić i Martina Pintarić. Voditelj: Željko Golubić.

KOŠARKAŠICE OŠ FRAN KONCELAK PONOVNO NA ZAVRŠNICI DRŽAVNOG

Autor: Administrator , 18. 5. 2009.