Sat razrednika na drukčiji način

Autor: Stjepana Kadić, 22. 4. 2015.

5. b razred zajedno sa svojom razrednicom Majom Hižman danas je sat razrednika proveo na nešto drukčiji način nego inače, a sve u cilju obilježavanja Dana planeta Zemlje. Sat razrednika održan je u dvorištu škole gdje su učenici uživali u sunčanom danu i razgovarali o ljepoti prirode. Razrednica im je pročitala tekst o obilježavanju Dana planeta Zemlje, od kada se obilježava i koja je njegova svrha. Podsjetili su se važnih činjenica o planetu Zemlji koristeći enciklopediju te pročitali nekoliko mudrih izreka.

„Više je savršenstva u kaplji vode, nego u bilo kojem stroju kojeg je čovjek napravio.“ (Albert Einstein)

„Nema stvari koja bi bila tako vrijedna poučavanja kao priroda.“ (Nikola Tesla)

„S vremena na vrijeme dobro promotri

nešto što nije načinila ljudska ruka:

planinu, zvijezdu, vijuganje potoka.

Tako ćeš pronaći mudrost i strpljenje te,

iznad svega,

jamstvo da na ovom svijetu nisi sâm.“ (Sydney Lorett)

Na kraju su zasadili drvce japanske vrbice (Salix integra Flamingo) za koju je svaki učenik u  razredu izdvojio 5 kuna.  Dogovorili su se kako će se u naredne tri godine na današnji dan slikati s drvcem i pratiti njegov razvoj, a dogodine zasigurno zasaditi još jednu biljku.

Autorica: Maja Hižman

Sat razrednika na drukčiji način

Autor: Stjepana Kadić, 22. 4. 2015.

„Nema stvari koja bi bila tako vrijedna poučavanja kao priroda.“ (Nikola Tesla)

„S vremena na vrijeme dobro promotri

nešto što nije načinila ljudska ruka:

planinu, zvijezdu, vijuganje potoka.

Tako ćeš pronaći mudrost i strpljenje te,

iznad svega,

jamstvo da na ovom svijetu nisi sâm.“ (Sydney Lorett)

Autorica: Maja Hižman