Osnovna škola "Fran Koncelak" Drnje

Poluzavršnica prvenstva Hrvatske u košarci – djevojčice za osnovne škole Regija sjever, Bjelovar 30. siječnja. 2009. Dvorana Prve osnovne škole Bjelovar

Autor: Administrator , 4. 2. 2009.

Učenice Osnovne škole Fran Koncelak iz Drnja su prvakinje poluzavršnice prvenstva Hrvatske za osnovne škole u košarci. Poluzavršnica je održana u Bjelovaru. Sudjelovalo je šest ekipa - prvakinja županijskih natjecanja Regije Sjever. Ekipe su bile iz Bjelovarsko- bilogorske županije, Međimurske županije, Varaždinske županije, Krapinsko – zagorske županije, Varaždinske županije i Zagrebačke županije.

Ekipa Osnovne škole Fran Koncelak Drnje bila je u grupi sa prvakom Krapinsko-zagorske županije i Bjelovarsko – bilogorske županije. Igralo se u dvorani Prve osnovne škole u Bjelovaru. Pobjedom drnjanki nad obje ekipe osvojile su prvo mjesto u grupi.
U drugoj grupi koja je razigravala u Rovišću prvo mjesto je osvojila ekipa iz Međimurske županije. U toj grupi igrale su ekope prvakinja Međimurske, Varaždinske i Zagrebačke županije.
U finalu borile su se naša ekipa i prvak Međimurske županije. prvaka Čakovečko-
Cijeli susret iako je Drnje imalo u dva navrata po 7 poena prednosti bio je krajnje neizvjestan, jer i Čakovčanke su vodile po 4 poena razlike.U posljednju minutu susreta Čakovčanke ulaze sa jednim poenom prednosti (30:31), ali 16 sekundi prije kraja Ema Šimunić postiže koš. U tom napadu izborila je i dodatno bacanje zbog prekršaja protivničke igračice. Dodatno bacanje je uspjelo i Drnje pobjeđuje sa 33:31. Potrebno je istaći izuzetno sportsko ponašanje svih sudionika poluzavršnice prvenstva Republike Hrvatske u košarci za osnovne škole i odličnu organizaciju domaćina.
Učenice Osnovne škole Fran Koncelak Drnje osvojile su za školu pobjednički pehar, a za sebe zlatne medalje. Učenica Ema Šimunić bila i najbolji strijelac sa 49 poena.
Potrebno je pohvaliti sve igračice škole ali nešto bolje od ostalih bile su Martina Kraljić, Marta i Valentina Šimunić, Iva Ilić, a najveći teret podnijele su Mirna Begić - i posebice Ema Šimunić.

Sastav ženske košarkaške ekipe naše škole: Šimunić E. 49, Šimunić M. 10, Begić L., Begić M. 14, Kraljić M. 18, Širić M., Ilić M., Ilić I. 8, Šimunić V. 4, Đukin J., Mihalić AM., Šestak A.,Pintarić M., Halavuk S. , Đelekovčan J., Voditelj: Špoljar Sanja, Trener: Željko Golubić.