Posjet Vukovaru

Autor: Stjepana Kadić, 7. 2. 2023.

Učenici osmih razreda naše škole prošlog su tjedna u sklopu dvodnevne terenske nastave posjetili Vukovar.

Po dolasku u Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar učenici su slušali predavanje Domovinski rat i Bitka za Vukovar te su obišli izložbeni prostor Memorijalnog centra. Nakon ručka, u dvorcu Eltz razgledali su Gradski muzej Vukovar te Muzej vučedolske kulture.

Drugi dan terenske nastave posjetili su memorijalna mjesta u Vukovaru: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Vodotoranj, Kukuruzni put - Put spasa, crkvu sv. Filipa i Jakova, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara, masovnu grobnicu na Ovčari, Mjesto sjećanja „Vukovarska bolnica 1991.” te su panoramski razgledali Velepromet i Borovo Commerce.

Na samom kraju slušali su predavanje Škole mira, a naši učenici David Gašparić i Antonio Živko su sudjelovali na kvizu znanja. Među 5 škola koje su u četvrtak i petak bile na terenskoj nastavi, naši učenici su u napetoj završnici osvojili 2. mjesto! Čestitke!

Nadamo se da su na temelju ove terenske nastave učenici upotpunili znanje o Domovinskom ratu te će znati cijeniti slobodu koju imamo te će s ponosom čuvati uspomenu na bolnu, ali ponosnu prošlost, a znanjem i poštenjem graditi svoju budućnost.

Razrednice: Vlatka Horvat, Nevenka Pivar,

Izabela Zvonar Horvat i Kristina Galinović

Posjet Vukovaru

Autor: Stjepana Kadić, 7. 2. 2023.

Razrednice: Vlatka Horvat, Nevenka Pivar,

Izabela Zvonar Horvat i Kristina Galinović