Radionica pripovijedanja

Autor: Adela Stilin, 9. 12. 2022.

U školskoj knjižnici u Drnju 7. prosinca 2022. je održana radionica pripovijedanja, koju je organizirala šk. knjižničarka Stjepana Kadić. Sudjelovali su učenici Erasmus+ TITLE tima. Radionicu je održala knjižničarka, spisateljica i pripovjedačica Ivanka Ferenčić Martinčić, ravnateljica Narodne knjižnice Virje i članica Društva hrvatskih pripovjedača. Ukazujući na važnost usmene hrvatske predaje te nastavak nastajanja bajki i danas, predavačica je učenike vodila kroz maštoviti svijet pripovijedanja priča.

Učenici su se upoznali s terminima poput ekranizma i pripovjednog trokuta, otkrili su značenje svojeg imena te se predstavili kroz vlastitu priču. Također, učenici su shvatili da poznaju primjerice grčku i norvešku mitologiju, ali hrvatsku slabo ili nikako. Za radionički dio učenici su odabrali priču Božja vučica, koju su uz pomoć dvanaest sličica učili pripovijedati. Svaku sličicu su sami crtali, prema onome što su zapamtili iz priče. Nakon crtanja, učenici su započeli sa svojim pripovijedanjem. Uz savjete pripovjedačice, svaki sljedeći učenik je sve bolje pripovijedao priču.Društvu hrvatskih pripovjedača želimo uspješan rad te, između ostalog, očuvanje hrvatske narodne književnosti.

Radionica pripovijedanja

Autor: Adela Stilin, 9. 12. 2022.

« Srpanj 2024 »