Novi plesni uspjeh naše Margite Ivković

Autor: Stjepana Kadić, 4. 11. 2022.

Naša učenica Margita Ivković (8. c) ove je godine prvi puta sudjelovala na natjecanju plesača suvremenog plesa Mia Čorak Slavenska, koje se održalo 28. i 29. listopada 2022. u Zagrebu. Čestitamo, Margita!

U nastavku pročitajte Margitin plesni put i detalje o natjecanju.

"Bavim se plesom od treće godine života. Počela sam plesati kod profesorice Olge Vilić koja je došla živjeti iz Moskve u Koprivnicu.

U kratkoj pauzi od plesanja, bavila sam se košarkom, klizanjem i plivanjem.

Potom plešem i treniram s Andrejom Široki koja je plesala u plesnoj grupi Tihane Škrinjarić te je nastupala i na Euroviziji, a bila je učenica naše škole Drnje.

U trećem razredu osnovne škole upisujem Umjetničku školu Fortunat Pintarić u Koprivnici, gdje sam nastavila plesati pod vodstvom iste profesorice Vilić, koja mi je predavala ples i kada sam se tek počela njime baviti. Školski predmeti su mi: tehnika suvremenog plesa, ritmika, suvremeni ples, balet, solfeggio i klavir.

U trećem razredu umjetničke škole (2020. godine) krenula sam  na natjecanje Hrvatskog društva glazbenih i plesnih pedagoga (HDGPP). To je bilo grupno natjecanje na kojem smo se plasirali na državno natjecanje, ali se nažalost, te godine, nije održalo.

Iduće godine sam išla na isto to natjecanje, prvi put kao solist te sam osvojila prvu nagradu na državnom natjecanju s koreografijom prof. Vilić. Prošle školske godine smo nastupili na grupnom natjecanju i ponovno smo osvojili prvo mjesto na državnom natjecanju, u svojoj kategoriji.

Ove godine sam prvi put sudjelovala na natjecanju plesača suvremenog plesa Mia Čorak Slavenska koje se održalo u subotu i nedjelju 28.  i 29. listopada 2022. u Zagrebu. To natjecanje organizira Hrvatska glazbena mladež. Mentor mi je bila prof. Olga Vilić, ili kako je mi svi rado zovemo – Olja. Od nas osmero natjecatelja, samo nas troje se uspjelo plasirati među najbolje i plesati na Gala predstavi u nedjelju."

Margita Ivković, 8. c

Novi plesni uspjeh naše Margite Ivković

Autor: Stjepana Kadić, 4. 11. 2022.

U nastavku pročitajte Margitin plesni put i detalje o natjecanju.

U kratkoj pauzi od plesanja, bavila sam se košarkom, klizanjem i plivanjem.

Margita Ivković, 8. c

« Srpanj 2024 »