BEAUTY TIPS vs. SCIENCE

Autor: Stjepana Kadić, 15. 6. 2021.

Kako bi kod učenika potaknula čitanje znanstvenih članaka, učiteljica Dunja Valenčak je u sklopu Erasmus+ projekta TITLE održala radionice na kojima su učenici istraživali znanstvene članakeo tome jesu li beauty savjeti znanstveno utemeljeni ili ne.

Učenici su pogledali video na Youtube-u, poznate beauty influencerice Hude Beauty Huda Beauty hairloss, nakon čega su analizirali sadržaj, izdvojivši ključne riječi. Radilo se o tehnici za oporavak kose: microneedling. Nakon općenitog informiranja o toj tehnici, učenici su na bazi znanstvenih radova sciencedirect.com morali pronaći znanstvene članke koji dokazuju ili opovrgavaju dani savjet.

BEAUTY SAVJET: microneedling tehnika može se koristiti za poticanje rasta kose nakon pojave ćelavosti.

Rezultat ovog istraživanja prikazan je plakatima.

Plakat 1

Plakat 2

BEAUTY TIPS vs. SCIENCE

Autor: Stjepana Kadić, 15. 6. 2021.

Rezultat ovog istraživanja prikazan je plakatima.

Plakat 1

Plakat 2