Dani medijske pismenosti

Autor: Stjepana Kadić, 30. 4. 2024.

Prošli tjedan na školskim satima informatike učiteljica Nikolina Ritoša održala je nekoliko raznovrsnih i interaktivnih radionica. Na taj način je s učenicima od 1. do 4. razreda obilježila Dane medijske pismenosti.

Učenici prvih razreda sudjelovali su na radionici nazvanoj "Medijska abeceda", gdje su se upoznali s osnovnim pojmovima medijske pismenosti. Drugi razredi istraživali su različite aspekte medijske pismenosti na radionici nazvanoj "Moja vijest", gdje su se upoznali s različitim vrstama medija, načinima objavljivanja vijesti te su kreativno osmislili vlastitu vijest.
  Na radionici "Oglasi svuda oko nas", treći razredi su povezivali vrste medija s oglasima, istraživali različite načine oglašavanja te su na kraju stvarali vlastiti oglas temeljen na primjerima koje su proučavali. Četvrti razredi su tijekom dva školska sata sudjelovali na radionici "Moje novine", gdje su samostalno kreirali vlastite novine na temu po vlastitom izboru. Kroz ovu aktivnost, učenici su imali priliku primijeniti svoje vještine istraživanja, pisanja i uređivanja sadržaja koristeći računalnu tehnologiju, kako bi uspješno ispunili zadatak.

« Svibanj 2024 »