Međuopćinska smotra LiDraNo 2024. održana u Drnju

Autor: Stjepana Kadić, 13. 2. 2024.

Naša škole je 9. veljače 2023. godine bila je domaćin međuopćinske razine Smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva (LiDraNo) 2023./2024. osnovnih i srednjih škola koprivničkog područja. Smotra je održana u Društvenom domu Drnje.

Učenici naše škole, članovi dramske skupine "Od Drnja do zvijezda", Lea Zidar, Alina Cmrk, Roko Matišić, Vinko Ambrošić, Sofija Pajan, Lana Valjuak, Mia Marinić, Leonarda Dvorski i Tara Novačić i njihova mentorica Vedrana Pintarić Vetma izborili su plasman na županijsku razinu natjecanja! Čestitamo im na uspjehu i želimo sreću na daljnjem natjecanju! Predstava "Emocije i druge katastrofe", koju je osmislila učiteljica P. Vetma, u jakoj konkurenciji uspjela je osvojiti stručni žiri.

Na smotri su sudjelovali učenici i mentori iz osnovnih i srednjih škola koprivničkog područja: OŠ Andrije Palmovića Rasinja, OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica, OŠ „Braća Radić“ Koprivnica, OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica, OŠ Fran Koncelak Drnje, OŠ „Podolice“ Koprivnica, OŠ Koprivnički Bregi, OŠ Mihovil Pavlek Miškina Đelekovec, OŠ Koprivnički Ivanec, OŠ Sokolovac, Gimnazija „Fran Galović“ Koprivnica, Obrtnička škola Koprivnica i Srednja škola Koprivnica.

Za svaku je kategoriju formirano povjerenstvo koje je razmatralo pristigle radove učenika.

Povjerenstvo za literarno stvaralaštvo učenika osnovnih i srednjih škola:

1.       Maja Kušenić Gjerek, predsjednica

2.       Vedrana Pintarić Vetma, član

3.       Mirjana Bračko, član

Povjerenstvo za dramsko-scensko stvaralaštvo učenika osnovnih i srednjih škola:

1.       Maida Srabović, predsjednica

2.       Karlo Kučanda, član

3.       Đurđica Krčmar Zalar, član

Povjerenstvo za novinarsko i radijsko stvaralaštvo učenika osnovnih i srednjih škola:

1.       Adrijana Hatadi, predsjednica

2.       Sonja Markić, član

3.       Mirjana Lovrić, član

Shodno naputku organizatora županijske razine Smotre o broju radova/nastupa po svakom izbornom području, odluke povjerenstva su sljedeće:

LITERARNO STVARALAŠTVO

OSNOVNA ŠKOLA:

1. Keksograd ili kako napisati dobru priču, rad učenice Maše Kresojević, 6. razred  OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica, mentorica Nikolina Sabolić.
  2. Misli, rad učenice Leone Širić, 8. razred OŠ Koprivnički Bregi, mentorica Sanja Danček.
  3. Pjesma o učiteljici, rad učenice Lucije Lojan, 7. razred OŠ „Podolice“ Koprivnica, mentorica Martina Trešćec Godek.

SREDNJA ŠKOLA:

1. Danas mi je sedamnaest, rad učenice Alegre Hammound, 3. razred Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica, mentorica Lidija Novosel.
  2. Odraz u ogledalu, rad učenice Tare Bušić, 1. razred Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica, mentorica Lidija Novosel.

NOVINARSKO STVARALAŠTVO

SAMOSTALNI NOVINARSKI RAD

OSNOVNA ŠKOLA:

1. Oblak nije uvijek zelen, problemski članak, rad učenice Marije Petrović, 8. razred OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica, mentorica Nikolina Sabolić.
  2. Igra – osnova dječjeg života i razvoja, problemski članak, rad učenice Antonije Krešić, 8. razred OŠ Sokolovac, mentorica Biljana Novosel Gvozden.

SREDNJA ŠKOLA:

Nije bilo prijavljenih samostalnih novinarskih radova.

RADIJSKA EMISIJA/RADIOIGRA

OSNOVNA ŠKOLA:

1. Figaro, učenice 5. razreda Ema Varga i Hana Mihaljević, OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica, mentor Mihael Kivač.
  2. Koraci do uspjeha, učenici 7. razreda Marko Kukelščak, Lucija Kučko, Janja Grgac i Franka Grgac, OŠ „Braća Radić“ Koprivnica, mentorica Ines Vađunec.
  3. Cijeli dan škola!?, učenici 3. razreda Dorotea Biljan, Nika Bencek i Patrik Novoselec, OŠ „Podolice“ Koprivnica, mentori Saša Špoljarić i Martina Trešćec Godek.

SREDNJA ŠKOLA:

Nije bilo prijavljenih radijskih emisija/radioigara.

DRAMSKO-SCENSKO STVARALAŠTVO

POJEDINAČNI DRAMSKO-SCENSKI NASTUP

OSNOVNA ŠKOLA:

1. Laura Čer, učenica 1. razreda OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica, monolog „Na putu do škole“ Sanje Lovrenčić, mentorica Maja Sinjeri.
  2. Marko Bartolović, učenik 3. razreda OŠ „Braća Radić“ Koprivnica, kazivanje poezije „Rička“ Božidara Prosenjaka, mentorica Adrijana Hatadi.
  3. Katarina Oršuš, učenica 5. razreda OŠ Koprivnički Ivanec, kazivanje poezije „S moga prozora“ Vjekoslava Majera, mentorica Renata Glavica.

SREDNJA ŠKOLA:

Nije bilo prijavljenih pojedinačnih dramsko-scenskih nastupa.

SKUPNI DRAMSKO-SCENSKI NASTUP

OSNOVNA ŠKOLA:

1.  „Emocije i druge katastrofe“ (Vedrana Pintarić Vetma), igrokaz učenika 6. razreda OŠ Fran Koncelak Drnje, mentorica Vedrana Pintarić Vetma. Učenici: Lea Zidar, Alina Cmrk, Roko Matišić, Vinko Ambrošić, Sofija Pajan, Lana Vuljak, Mia Marinić, Leonarda Dvorski i Tara Novačić.

SREDNJA ŠKOLA:

1. „Ništa se neće izgubiti“ (Zvonimir Golob), recital, učenici 1. razreda Gimanzije „Fran Galović“ Koprivnica, mentorica Lidija Novosel. Učenici: Karolina Điko i Martin Fegeš.

Čestitamo svim učenicima i mentorima koji su sudjelovali na Smotri, a odabranima/nagrađenima želimo uspjeh na županijskoj razini. Županijska razina Smotre održat će se 1. ožujka 2024., a domaćin je Strukovna škola Đurđevac.