Projekt "Školski vrt"

Školska godina 2015./2016.

Vrtlari naše škole već treću sezonu uređuju školski vrt. Želimo im što više biljaka u njihovom vrtu te vrijeme koje će pogodovati rastu i razvoju biljaka!

Stanje vrta - mjesec listopad 2015. (foto by Petra Gašparić, 7. b)

Školska godina 2014./2015.

Vrtlarska grupa drugu godinu za redom pod vodstvom učiteljice Marjane Horvat počela je početkom jeseni ponovno uređivati školski vrt. Foto grupa prati njihov rad i fotografijama će dočaravati razvoj i rast biljaka u vrtu.

Studeni 2014.

Travanj 2015.

Procvale su prošlogodišnje jagode i sitno bijelo cvijeće.

Svibanj 2015.

Procvalo je cvijeće! Uživajte u njegovoj ljepoti!

Kutak uređuju članovi foto grupe (Ana Rašan, Ivana Fabuš i Emanuel Hrženjak)

školska godina 2013./2014.

Početkom školske godine 2013./2014., učenici naše škole su u sklopu izvannastavne aktivnosti geografije, točnije „Mladi geografi“ odlučili naučiti nešto o sadnji povrća i cvijeća. Započeli su projekt sadnje u svoj mali školski vrt.

Kako se u zadnje vrijeme sve više ističe važnost zdrave hrane, ali i boravak u prirodi, na ovaj smo način odlučili naše učenike zainteresirati za aktivnosti vezane uz te sadržaje. U najvećem broju uključili su se učenici petih razreda koji su sudjelovali u dosadašnjim radovima. To su učenici Andrija Njerš, Ana Cikuš, Borna Brlošić, Lucija Smolak, Patricija Gašparić, Monika Balog  i Ana Marija Gaži.

Zajedno s učiteljicom geografije Marijanom Horvat, učenici su u jesen posijali špinat, te zasadili jagode, lučice luka, češnjak, te lučice cvijeća - šafrana i tulipana.

U proljeće su nastavili s radom u što se ubraja održavanje gredica te sijanje ostalog povrća i cvijeća.

S nadom kako ćemo zajedno naučiti nešto novo, zahvaljujemo svima koji nam pomažu na svoj način!

Pogledajte kako napreduje naš školski vrt (mjesec travanj):

Novosti iz školskog vrta (mjesec svibanj)

Češnjak napreduje u rastu, a ono što je novost - nikla je mrkva, bob, krumpir, grah, zelje, salata i grašak. Jedva čekamo da vidimo kako će napredovati u rastu!

Sada kada smo pri kraju nastavne godine, uredili smo školski vrt i možemo sa zadovoljstvom reći kako se naš trud isplatio! Divno je gledati kako biljke napreduju u svom rastu. Uostalom, kaže se kako slika vrijedi tisuću riječi pa evo dokaz o ovome što pričamo!

« Srpanj 2019 »

Ukupno: 119557