> Poljska

Učiteljice Područne škole Josipa Generalića Hlebine u sklopu Erasmus+ projekta

sudjelovale na Transnacionalnom projektnom sastanku u Poljskoj

Područna škola Josipa Generaliće Hlebine u sljedeće dvije godine zajedno s partnerskim školama iz Poljske, Turske i Španjolske sudjeluje u Erasmus+ projektu pod nazivom „RADWAN -  The joy as an ambassador of children, the knowledge as the azimuth of modernity“ koji je financiran od Europske Unije u okviru programa Erasmus +. U sklopu projekta učiteljice Ksenija Varović i Ana Tustonjić Dombaj, koordinatorica projekta, boravile su od 24. listopada do 28. listopada 2016. u Poljskoj gdje se održao Transnacionalni projektni sastanak u poljskoj partner školi u mjestu Dąbrowa Biskupia.

Cilj tog sastanka bio je da se timovi iz svake partner škole upoznaju i dogovore detalje oko rada na projektu. Kroz implementaciju inovativnih metoda učenja i podučavanja želimo povećati obrazovne mogućnosti u svima četirima partnerskim školama i obrazovanje učiniti privlačnijim te razviti i poboljšati temeljne kompetencije učenika. Svaka je partner škola imala dodatne zadatke. Naš zadatak bio je upoznati ostale timove s „Formalnim i neformalnim učenjem engleskoga jezika“ te smo o tome održale prezentaciju. Kroz prezentacije ostalih partnera naučile smo nešto o načinu rada u školama u Poljskoj, Španjolskoj i Turskoj.

U sklopu projekta svi učenici viših razreda naše škole su snimali su LipDup u kojem su sebe i našu školu predstavili svim ostalima. Taj video uradak smo ponijele sa sobom u Poljsku i prezentirale ostalim partnerima. Video uradak možete pogledati ovjdje.

Osim radnih sastanaka imali smo vremena i za razgledavanje okolice. Tako smo posjetili  Inowrocław, poznat po rudnicima soli i lječilištu, Torun, gdje smo šetali obalom rijeke Visle i ostala manja mjesta u bližoj okolici.

Učiteljice Ksenija Varović i Ana Tustonjić Dombaj oduševljene su posjetom i vesele se već sljedećoj mobilnosti koja će se održati u veljači. Tada će 4 učenika i 4 učitelja Područne škole Josipa Generalića Hlebine otputovati na mobilnost u Španjolsku.

Pogledajte i ostale fotografije.

« Srpanj 2017 »

Ukupno: 332090