Izlet - Varaždin, Krapina, Tuhelj

Autor: Maja Hižman, 4. 5. 2010.

Muzej Krapinskih neandertalaca

27. travnja 2010.

Na izlet smo krenuli 27. travnja u 8 sati. Prvo smo bili u Varaždinu. Tamo smo vidjeli prekrasnu zbirku kukaca. Ostali smo začuđeni kad smo vidjeli toliko vrsta kukaca, jer nismo niti znali da postoje. Kad smo razgledali muzej, otišli smo na trg. Na trgu smo jeli sladoled, nakon kojeg smo se prošetali do kazališta. U kazalištu smo gledali predstavu Bijeli klaun. Glavnu ulogu u predstavi imao je poznati glumac Ivan Glowacki. Predstava se svima svidjela.

Poslije predstave smo otišli u Krapinu na Hušnjakov brijeg. Tamo smo razgledali Muzej Krapinskih neandertalaca. Za uvod smo pogledali kratki film o neandertalcima. U filmu je bio prikazan njihov svakodnevni život. Poslije filma smo otišli u razgledavanje muzeja. U muzeju je postavljeno sve od vremena Velikog praska do danas. Najzanimljiviji dio bio je onaj o neandertalcima, a suvremena tehnologija nam je omogućila da saznamo nešto više o njihovom tijelu. Pritiskom na željeni dio tijela pojavi se opis najčešćih bolesti koje su taj dio snalazile. Na Hušnjakovom brijegu Dragutin Gorjanović–Kramberger pronašao je kosti 70 osoba. Neandertalci su imali primitivne običaje – kad bi neka osoba umrla na čelo bi joj urezali onoliko crtica koliko je imala članova obitelji. Kad smo završili s razgledavanjem muzeja, kupili smo suvenire i krenuli svojim kućama. Učenici 6.-ih razreda su nastavili izlet odlaskom u Tuheljske toplice.

Bilo je jako zabavno, vjerujem da su se svi lijepo proveli.

Valerija Premec, 5. c

1.jpg (660.91 KB)
2.jpg (685.33 KB)
3.jpg (609.23 KB)
5.jpg (680.27 KB)
6.jpg (577.16 KB)
7.jpg (836.71 KB)
8.jpg (870.58 KB)

Izlet - Varaždin, Krapina, Tuhelj

Autor: Maja Hižman, 4. 5. 2010.

Muzej Krapinskih neandertalaca

27. travnja 2010.

Bilo je jako zabavno, vjerujem da su se svi lijepo proveli.

Valerija Premec, 5. c

1.jpg (660.91 KB)