Recite NE vršnjačkom nasilju

Autor: Stjepana Kadić, 24. 2. 2021.

Nošenje ružičastih majica u znak protesta protiv vršnjačkog nasilja počelo je 2007. godine u Kanadi, kad je dječak u znak podrške majci oboljeloj od karcinoma došao u školu obučen u ružičastu majicu, zbog čega je doživio izrugivanje i verbalno nasilje. Kolege iz njegovog razreda počeli su sljedećih dana dolaziti u školu identično obučeni, kako bi mu iskazali potporu te ukazali na problem vršnjačkog nasilja u školama.

Posljednje srijede u veljači obilježavamo Dan ružičastih majica, kojim se na simboličan način želi skrenuti pozornost na problem sve učestalijega vršnjačkog nasilja u školama. Hrvatski sabor je 2017. godine proglasio taj dan Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Zahvaljuemo svim učenicima i učiteljima koji su danas nosili ružičasto te na simboličan način pružili podršku žrtvama zlostavljanja i pokazali da ne podržavaju nasilje bilo koje vrste.

>> Fotogalerija

Recite NE vršnjačkom nasilju

Autor: Stjepana Kadić, 24. 2. 2021.

>> Fotogalerija

Krovna mapa za ovu stranicu nije postavljena, pa nema dokumenata za prikaz.

« Travanj 2021 »

Ukupno: 204765