Osnovna škola "Fran Koncelak" Drnje

Europski školski sportski dan

Autor: Stjepana Kadić, 27. 9. 2019.

Danas smo obilježili Europski školski sportski dan, čiji je cilj promocija tjelesne aktivnosti i zdravlja. Učiteljica TZK-a Sanja Špoljar održala je prvenstvo u trčanju na duge staze. U utrci su sudjelovali učenici od 5. do 8. razreda, 20 učenika i 8 učenica. Dječaci su trčali stazu od 1400 m u dvije skupine (jednu su činili učenici 5. razreda, a drugu svi ostali dječaci). Djevojčice su imale stazu od 1000 m.
   Kod starijih dječaka prvo mjesto osvojio je Karlo Tomašić (8. a), drugo Fran Begić (8. b), a treće Roberto Horvat (6. a). Kod učenika 5. razreda prvo mjesto osvojio je Antonijo Balog (5. c), drugo Fran Kuzmić (5. b), a treće David Oršoš (5. b). Prvo mjesto u skupini djevojčica osvojila je Lucija Kolesar (7. c), drugo Dorotea Beruta (7. b), a treće Ella Halavuk (7. a).

Čestitamo svim natjecateljima, jer su skupili hrabrost za prijavu na tako zahtjevno natjecanje, a pobjednicima posebne čestitke!