euroMath & euroScience 2109.

Autor: Stjepana Kadić, 29. 3. 2019.

Od 13. do 17. ožujka 2019. učenici naše škole Matej Matijašić, Hana Široki i Iva Betlehem sudjelovali su na međunarodnom natjecanju euroMath & euroScience u ciparskom gradu Paphosu. Euromath je međunarodna matematička konferencija, gdje učenici pokazuju svoju kreativnost povezanu s matematikom. Učenici razmjenjuju iskustva s drugim učenicima iz Europe te prezentiraju svoje radove na engleskom jeziku.Riječ je o natjecanju iz primijenjene matematike, odnosno matematike koja se koristi u svakodnevnom životu, a učenike je pratila i pripremala mentorica Ksenija Varović.

Natjecanje euroMath & euroScience sastoji se od četiri kategorije, a to su: euroMath Presentation Competition, euroScience Presentation Competition, MathFactor i MathTheatre. Naš učenik Matej Matijašić osvojio je izvrsno treće mjesto u kategoriji MathFactor! Koliko je to veliki uspjeh govori podatak da je na natjecanju bilo više od 500 učenika iz 24 države.

U sklopu Erasmus+ projekta SLAM, Matej, Hana i Iva su na konferenciji održali i prezentaciju pod nazivom „Modelling the great and divine cosmos using prime numbers“ zajedno s učenicima iz partnerskih zemalja - Grče i Cipra.

Čestitamo Ines, Ivi, Mateju i njihovoj mentorici Kseniji Varović!

Ovaj projekt pomogli su sufinanciranjem Općina Peteranec, Instalacije Sokač, ING INSPEKT d.o.o., POBIS d.o.o., ZIP d.o.o., Jadransko osiguranje i Eko Papir d.o.o.