« Studeni 2018 »

Roll up Prilika za sve 3.pdf

Veliki uspjeh na EuroMathu
Autor: Stjepana Kadić, 14. 3. 2018.

Učenici Iva Betlehem (7. b) i Filip Baronić (7. c) plasirali su se i sudjelovali na međunarodnoj matematičkoj konferenciji EuroMath 2018. u Krakovu.

EuroMath je međunarodno matematičko natjecanje koje organizira Ciparsko matematičko društvo i Zaklada Thales, u suradnji s Matematičkim društvom jugoistočne Europe, a organizira se od 2009. godine. Mogu sudjelovati učenici od 9 do 18 godina i to u četiri kategorije: MATHFactor, MATHeatre, MATHpresentation i Mathematics poster design competition, a samo natjecanje  odvija se na engleskom jeziku. Cilj ovog natjecanja je promicanje matematike među mladim generacijama, promovirajući razvoj mladih istraživača i dovođenje matematike bliže društvu.

Učenik Filip Baronić osvojio je 3. mjesto u kategoriji MATHfactor s temom Mathematics inflags. Koliko je to veliki uspjeh govori podatak da je na natjecanju sudjelovalo preko 300 učenika iz cijele Europe, a ove godine su se pridružili i učenici iz Libanona, Meksika,Koreje i Rusije.

Osim u matematici učenici su uživali i u kulturnim znamenitostima Krakova. Posjetili su rudnik soli Wieliczku, a po povratku i Auschwitz.

Zahvaljujemo Belupu, Ing Inspektu, Instalacijama Sokač, Općini Peteranec i Vemo tradeu koji su sufinancirali odlazak naših učenika na natjecanje.

Tekst: Ksenija Varović, uč. matematike