« Listopad 2017 »

Nastava u prirodi
Autor: Stjepana Kadić, 10. 10. 2017.

Škola je u ponedjeljak, 9. listopada 2017. godine, organizirala terensku nastavu za učenike 6. razreda. Učenici su posjetili Dugačko brdo u Koprivnici. Nastavu u prirodi održali su učitelji iz Geografije, Tjelesne i zdravstvene kulture, Hrvatskoga jezika i Prirode, uz pratnju pedagoginje i pomagačice u nastavi.

Na poznatoj lokaciji „Prve barake“ dočekali su nas djelatnici Hrvatskih šuma, a uvodno predavanje o znamenitosti naših šuma održao je revirnik Zoran Hat. Saznali smo da je vinička šuma poznata po zaštićenim stablima bukve.

S nastavnicom prirode pronašli smo mnoge vrste gljiva, biljaka koje su posebne za naš krajolik, i naučili o staništima šumskih životinja. Nastavnica geografije naučila nas je kako se orijentirati u šumi uz pomoć mahovine, Sunca i kore drveta. Igrali smo i igre u grupama u kojima smo se kretali uz pomoć kompasa. Interpretaciju pjesme Jesen naučili smo uz pomoć nastavnice hrvatskoga jezika, a motive i stilska sredstva uočavali smo i oko sebe. Nastavnik tjelesne i zdravstvene kulture osmislio nam je zabavne igre i štafete.

Nastava u prirodi omogućila nam je da ponovimo pravila ponašanja u šumi i koju bio-zajednicu poznajemo, pratimo zbivanja u prirodi, naučimo naša prava na zdrav okoliš i da se snađemo na zemljovidu.

Novinarska grupa