« Kolovoz 2017 »

Ukupno: 41957

Maturalac :-)
Autor: Maja Hižman, 10. 7. 2017.

Ono što svaki sedmaš nestrpljivo čeka je svakako maturalno putovanje. Ove je godine maturalac za sedme razrede organiziran u razdoblju od 16.6. do 20.6. uz pratnju učiteljica (razrednica) Marijane Horvat, Maje Hižman, Vedrane Vetme i Ane Flamaceta Džambo.

Putovanje je započelo u petak, 16.6. Prvo zaustavljanje na putu do Biogradu bio je Smiljan. Tamo smo posjetili Memorijalni centar „Nikola Tesla“. Vožnju nastavljamo do Nina gdje smo posjetili Solanu Nin i Muzej soli te prošetali starim dijelom najstarijeg hrvatskog kraljevskog grada.

Drugi dan posjetili smo Zavičajni muzej Grada Biograda na Moru. Treći smo dan gotovo proveli na brodu. Brodom smo išli u Park prirode Telašćica kroz Pašmanski kanal prema otoku Žutu uz prolazak pored najvećih ribogojilišta na području te robinzonskih kuća. Obišli smo i Slano jezero te  se uspeli do vrha klifova. Četvrti dan razgledavali smo Šibenik u kojem nas se posebno dojmila katedrala sv. Jakova.

Peti dan rezerviran je za povratak, ali i za razgledavanje grada Zadra te posjet izložbi „Zlato i srebro Zadra“. Na povratku u Drnje posjetili smo Aquaticu – slatkovodni akvarij u Karlovcu.

Vratili smo se u večernjim satima, puni dojmova, sklopljenih novih prijateljstava, možda i poneke simpatije ili ljubavi, a pozitivna energija i sjećanje na pet prekrasnih dana još će dugo, dugo ostati u nama….

Dio atmosfere pogledajte u Galeriji fotografija!