Pismo Djedu Božićnjaku

Autor: Stjepana Kadić, 5. 12. 2016.

Bijela brada, crveno odijelo, velik trbuh i vreća s poklonima samo su neke asocijacije koje vežemo uz Djeda Božićnjaka. Možda vam je netko u nekom trenutku vašega odrastanja rekao da on zapravo ne postoji, no to nije istina jer nam se nedavno javio i obavijestio da ima slatki paket za onu osobu koja mu napiše najzanimljivije i najmaštovitije pismo. Spomenuo je pritom da bi bilo  dobro da pismo bude pravopisno i gramatički točno te čitko i uredno jer je već star i slabije vidi pa mu teško ide čitanje nečitkih rukopisa. Spomenuo je i da voli crteže u pismima, a počeo je i učiti raditi na računalu pa zna da mu i na taj način možete napisati pismo i obogatiti ga raznim sadržajima.

U traženju najboljeg pisma Djedici će pomoći tim učiteljica (Maja Hižman, Vedrana Vetma, Stjepana Kadić, Dunja Šajatović, Martina Hrastić Farkaš) koje vam ovim putem poručuju da potraga traje 10 dana (5. prosinca – 15. prosinca), a svoje radove možete ubaciti u kutiju koju je Djed Božićnjak osobno ostavio u školskoj knjižnici. Rezultati, kao i samo pismo, bit će objavljeni 19. prosinca na stranicama škole i školskom panou te će biti naglas pročitano svim patuljcima i radnicima u Djedovoj čarobnoj radionici.

Svi se slažemo da Djed Božićnjak postoji, zar ne? wink

Tekst: Martina Hrastić Farkaš