Vode zavičaja

Autor: Stjepana Kadić, 23. 5. 2022.

U srijedu, 18. svibnja 2022. učenici 5. razreda naše škole sudjelovali su u realizaciji terenske nastave pod nazivom “Vode zavičaja”.

Tom prilikom posjetili su Šodericu - umjetno jezero i poznato kupalište Podravaca smješteno u općini Legrad. Kroz izvanučuoničnu nastavu prolazili su sadržaje i zadatke iz Hrvatskog jezika, Geografije, Prirode i Tjelesne i zdravstvene kulture.

U sklopu Tjelesne i zdravstvene kulture učenici su prošli kraću rutu hodanja i trčanja po šetnici, razgledavali okolinu te na travnatoj površini realizirali štafetne igre sastavljene od prirodnih prepreka.

Nakon obilaska Šoderice, učenici i njihovi voditelji uputili su se na Ušće Mure u Dravu.

Razgledavajući okolno područje učenici su mogli vidjeti usporedni tok Mure i Drave zahvaljujući boji vode nastaloj radi tla. Nakon obilaska, razgledavanja i usmenih predavanja učitelja o ušću, učenici su proveli igre na otvorenom poput nogometa i odbojke. Igra na svježem zraku i u prirodi pozitivno je utjecala na sve naše petaše.

Učenike su vodile učiteljice Ana Tustonjić Dombaj, Marija Mišković i učitelji Luka Torma i Marko Balala.

Pripremila: učiteljica Marija Mišković

« Ožujak 2024 »